Wybierz rozsądnie – wybierz ekologiczne kotły grzewcze

Środowisko a zdrowie

Decydując się na formę ogrzewania naszego domu bezpośrednio wpływamy na ilość emitowanego smogu do środowiska. Nam wszystkim powinno zależeć aby ta ilość była możliwie jak najmniejsza. Dlaczego? Wszystko dla dobra środowiska. To z kolej wpływa na nasze zdrowie. Albowiem wytwarzane opały jakie znajdują się w smogu mogą nieść śmierć. Dokładniej przyczyniają się one do chorób nowotworowych, astmy, niewydolności oddechowej. Są również niebezpieczne dla płodu w łonie matki.

Kotły minimalizujące emisję niebezpiecznych substancji do powietrza

Przede wszystkim powinno się zrezygnować z ogrzewania mułem i miałem węglowym. Są ona nisko kaloryczne. Warto zastanowić się nad wymianą starego kotła na nowy kondesacyjny. Dodatkową zaletą takich kotłów jest samoobsługa. Mogą okazać się tańsze w ogrzewaniu niż tradycyjny węgiel. Aby nie przyczyniać się do zanieczyszczania środowiska można zamienić stary kocioł na paliwa stałe, postępową pompę ciepła napędzaną odnawialnymi źródłami energii. Do ekologicznych urządzeń grzewczych zaliczyć można również:

  • kotły zgazowujące( na drewno)
  • kotły na pellet
  • kotły na brykiet
  • kotły na słomę, ziarna zbóż

 Ekogroszek staje się coraz bardziej popularną formą ogrzewania. Charakteryzuje się on wytwarzaniem niskiej zawartości siarki. Palenie ekogroszkiem jest bardzo skuteczne oraz charakteryzuje się niskim kosztem wytworzenia ciepła. Kotły te mają specjalny podajnik paliwa, który należy uzupełniać tylko raz na kilka dni. Pomyślmy o środowisku ogrzewając nasz dom.

Be the first to comment

Leave a comment

Your email address will not be published.


*